Podzimní schůzka Ekotýmu

Podzimní schůzka Ekotýmu

Ve čtvrtek 24.10.2019 odpoledne jsme se společně s rodiči a dětmi sešli na podzimní schůzce EKOTÝMU. Bylo to příjemné setkání, během kterého jsme si zhodnotili, jak se nám dařilo plnit plán činností k tématu JÍDLO. Také jsme si připomněli, že jsme v dubnu 2019 na základě auditu znovu získali mezinárodní titul EKOŠKOLA. 

Společně s EKOTÝMEM jsme si určili nové téma, kterému bychom se chtěli další dva roky věnovat a to jsou ODPADY. Pomocí analýzy jsme si nastavili cíle a úkoly, které se týkají  omezeného používání plastových láhví, sáčků a tašek. Pomohla nám v tom také hra na „obchod“. Julinka a Kuba „nakupovali“ ovoce a zeleninu a spočítali, kolik spotřebovali igelitových sáčků – a nebylo jich málo!

Na závěr děti s maminkami prozkoumaly, kde a kolik máme v MŠ košů na tříděný odpad. Smutné zjištění bylo, že nám ve třídách chybí naši kamarádi „Papírožrout“ a „Plastožrout“. Tak hurá do práce!