MŠ, ul. Hlubčická

pracoviště Hlubčická 89, Krnov

Mateřská škola je situovaná do pavilónové budovy v okrajové části města Krnova. Samostatná kolonie, ve které se mateřská škola nachází, nedaleko polských hranic, soutoku řek Opavy a Opavice, centra města, ve které nalezneme několik soukromých firem a velkou část obytných domů, zahrádek a přirozeného přírodního prostředí je ideálním prostředím, které má možnost propojení rodinné výchovy s edukačním procesem v mateřské škole. Historie mateřské školy sahá do roku 1952, kdy byla postavena nová nízkopodlažní budova o třech pavilonech pro jesle a mateřskou školu, obklopená rozsáhlou zahradou.

Mateřskou školu navštěvují děti s celodenní docházkou. MŠ má kapacitu 75 dětí.

Vzdělávání v MŠ probíhá ve 3. třídách:

  • 1. třída „Broučci” děti  3 – 5 let
  • 2. třída „Sluníčka” děti 2 – 4 leté
  • 3. třída „Ježečci”  děti  5 – 7 leté
img-fluid
img-fluid

Motto

„Můj život by měl být naplněný úžasem, objevováním a dobrodružstvím.
Vezmi mě proto ven a nech mě poznat a zamilovat si svět.”

Třídy mateřské školy jsou prostorné, vybavení je modernizováno, hračky i didaktický materiál je na dobré úrovni. Těžiště edukačního procesu s dětmi spočívá v rozvíjení samostatného, tvořivého přístupu, ověřování si poznatků, dovedností a zkušeností dětí v prožitkovém učení.

I když je mateřská škola od centra města vzdálena, snažíme se dětem dostatečně poskytovat styk s kulturním prostředím – kino, divadlo, muzeum i sportovní a společenské akce pořádané různými organizacemi. Přilehlá zahrada a okolní přírodní přirozené prostředí řeky, lesů, luk a polí umožňují využívání denních pohybových aktivit a seznamování s přírodou při pobytech venku.

Po celý školní rok jsou pro děti připravovány různé sportovní, kulturní či zábavné akce, výlety, přírodovědné vycházky s poznáváním okolní přírody, oslavy různých svátků – Mikuláš, Vánoce, Masopust, Velikonoce, Den matek, Den dětí, atletická olympiáda nebo závěrečné rozloučení se školáky.

Video

Video z naší školky