Obědy do škol

Školní rok 2023/2024

Zastupitelstvem KÚ Moravskoslezského kraje byla naší mateřské škole schválena dotace  – Bezplatné stravování ve školách pro 1. pololetí školního roku 2023/2024. Účelem dotačního programu je podpora zajištění školního stravování dětí v mateřských školách,  jejichž rodina je ohrožena chudobou a materiální nebo potravinovou deprivací nebo se ocitla v nepříznivé finanční situaci  a umožnit tak nejen zlepšení podmínek pro řádný průběh jejich školní docházky, ale i předcházet případnému sociálnímu vyloučení. Za dítě/žáka, jehož rodina se ocitla v nepříznivé finanční situaci, lze považovat dítě/žáka žijícího v rodině, jejíž finanční situace nedovoluje, aby mu bylo poskytováno školní stravování za úplatu.

Realizace projektu byla zahájena  1. 9. 2023 a první pololetí bylo ukončeno k 31. 1. 2024.

Od 1.2.2024 je projekt Bezplatné stravování ve školách realizován do 28.6.2024.

Školní rok 2022/2023

Díky projektu Obědy do škol, který organizuje MPSV, budou i v aktuálním školním roce zdarma obědvat děti, jejichž rodiče si nemohou dovolit hradit stravné z vlastních zdrojů. Sedmým rokem naše mateřská škola v tomto projektu podporuje tyto děti.