Batůžkový výlet dětí na Kabátův kopec

Batůžkový výlet dětí na Kabátův kopec

Málokdo z nás ví, kde se v Krnově nachází naučná stezka na Kabátově kopci. A tak jsme se s dětmi ze třídy Broučků a Ježečků ve středu 25.9.2019 vydali tuto stezku prozkoumat na našem prvním podzimním batůžkovém výletu.

Autobus nás vyvezl na Ježnickou ulici a potom jsme šli pěšky kolem rybníků nahoru na Kabátův kopec. Po cestě jsme potkávali zajímavé naučné tabule s obrázky hmyzu, motýlů, lesní zvěře a rostlinstva, nacházejícího se v této oblasti. Během cesty plnily děti „průzkumníci“ různé úkoly – házely šiškou na cíl, zdobily si přírodninami „náhrdelník“, hledaly a třídily odpad, který do lesa nepatří nebo se přetahovaly o lano. Také si děti hledaly kukátkem  „zázraky přírody“ – rosu na listech, luční kobylku nebo kytičku hvozdík. Počasí nám přálo a vůbec nám nevadilo, že nás na konci výletu osvěžil malý deštík. Ale i to patří k přírodě.